fbpx
Uudised

Reservohvitseride baaskursus alustas rünnaku harjutamisega

Lisaks rünnaku harjutamisele välilaagris, lasevad kursuslased ka tankitõrje granaadiheitjast Carl Gustav.

Täna algas KVÜÕA lahingukoolis reservohvitseride baaskursusel kolmas moodul, kus kakskümmend kursuslast harjutavad välilaagris jao ja rühma rünnakut.

Kursuse läbiviija kapten Anri Šaduro sõnul on kolmanda mooduli eesmärk panna kursuslasi mõistma kompanii tasemel manöövreid. „Meie eesmärk on, et mooduli lõpuks oskaksid kursuslased planeerida ning juhtida rühma tasemel rünnakut. Lisaks pöörame tähelepanu sellele, et nad saaksid aru tule- ja logistilise toetuse olemusest kompanii tasemel,“ ütles kapten Šaduro.

Kolmanda mooduli õppetöö kestab kaks nädalat, lisaks rünnaku harjutamisele välilaagris, lasevad kursuslased ka tankitõrje granaadiheitjast Carl Gustav.

Praeguseks on reservohvitseride baaskursuse õppurid omandanud sõduri baasoskused, tutvunud kaitseväe relvade ja struktuuriga ning läbinud juhtimise alused ja pioneeriväljaõppe. Samuti on kursuslased harjutanud laskmist erinevatest relvadest ja visanud käsigranaate.

Viimasena läbivad kursuslased detsembris neljanda mooduli, kus neile õpetatakse rühma kaitseoperatsioonide planeerimist ja nende läbiviimist kompanii tasemel.

Reservohvitseride baaskursus kestab kokku kaheksa nädalat, mille jooksul saavad reservohvitseri kandidaadid jalaväerühma ülema lühikoolituse, mille edukas läbimine võimaldab neil teenida erialaohvitseri ametikohal. Esimene reservohvitseride kursus toimus lahingukoolis 1997. aastal.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on rahvusvaheliselt akrediteeritud Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere. Kooli õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks. Lahingukooli vanemallohvitseride baaskursuse lõpetajad saavad kutsehariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremveebli auastme.

Kaitseväe Akadeemia