fbpx
Uudised

Rootsi Sõjaväe Akadeemia külastas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutusi

Täna külastas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutusi Rootsi Sõjaväe Akadeemia delegatsioon, et tutvuda KVÜÕA tegevuse ja Eesti ohvitseride väljaõppega.

“Meie külaskäigu eesmärgiks oli tutvuda KVÜÕA väljaõppega, siinsete õpetamispraktikatega ja arendada seeläbi ka meie enda pakutavat õpet. Ma arvan, et kaitseväe ühendatud õppeasutustel on suurepärane struktuur, mis on efektiivne koolitamaks välja ohvitsere. Ma olen külaskäiguga väga rahul, õppisin siinsetelt kolleegidelt väga palju,” ütles Rootsi Sõjaväe Akadeemia kadetipataljoni ülem kolonelleitnant Fredric Westerdahl.

Kohtumisel tutvustati KVÜÕA-d, Eesti ohvitseride õppe ülesehitust ja  julgeolekuolukorda regioonis. Kaitseväe ühendatud õppeasutuste ülem kolonel Enno Mõts vahetas Rootsi Sõjaväe Akadeemia kadetipataljoni ülema kolonelleitnant Fredric Westerdahliga ka koolide seinaplaate.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere Kaitseväele ning Kaitseliidule. KVÜÕA Kõrgema Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia