fbpx
Uudised

Scoutsrännaku võitis uue rajarekordiga 12. põhikursuse kadett Andres Seppel

Scoutsrännaku uue rajarekordiga võitnud 12. põhikursuse kadett Andres Seppel finišeerumas

Eile, 7. aprillil Scoutspataljoni kümnendale taasloomise aastapäevale pühendatud sõjalis-sportliku rännaku võitis seekord uue rajarekordiga 2:48:49 Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgema Sõjakooli 12. põhikursuse kadett Andres Seppel.

Rännakuks valmistus Andres Seppel mõõdukalt. „Testisin erinevaid koti raskusi ja tegin natuke raskustega jooksmist, aga muidu suurt trenni enne võistlust ei teinud“, ütles vastne rajarekordi omanik Seppel. „Rada oli küll raske, ent väga mõnus ja üritus ise oli hästi korraldatud ning tahaksingi siinkohal tänada korraldajaid, kes sellega hakkama said“, lisas Seppel.

Oma võimeid oli lisaks kaitseväelastele tulnud proovile panema veel võistlejad Kaitseliidust, politsei- ja piirivalveametist, päästeametist, teistest organisatsioonidest ja ka tsiviilisikud. Rännakust võttis osa kokku ligi tuhat inimest.

Scoutsrännaku eesmärkideks on tutvuda 1. Jalaväebrigaadi koosseisu kuuluva Scoutspataljoniga, tähistada Scoutspataljoni taasloomise aastapäeva ning tutvuda Pakri poolsaare vaatamisväärsustega. Üritus sümboliseerib jõustruktuuride ühtekuuluvust. Rännaku juhendi kohaselt pidid osalejad läbima 30 kilomeetrise marsruudi kandes 15 kg kaaluvat kohustuslikku varustust. Kaitseväelasel kuulus varustuse hulka teenistusrelv ja 10 kg raskune seljakott, samuti pidid kaitseväelased läbima rännaku teenistusvormis.

Kaitseväe Akadeemia