fbpx
Uudised

Selgusid KVÜÕA Kõrgemasse Sõjakooli kandideerimise kuupäevad

Täna kinnitas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste nõukogu sisseastumisdokumentide esitamise ja –katsete sooritamise perioodid 2018. aastal Kõrgema Sõjakooli põhikursustele kandideerimiseks.

„Ootame Kõrgemasse Sõjakooli kandideerima noori, kes soovivad panustada Eesti riigikaitsesse ja omandada sõjaväeline kõrgharidus,“ ütles Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ülem kolonel Enno Mõts.

Sõjakooli lõpetanu saab nooremleitnandi auastme. Foto: A. Eerma

2018. aastal KVÜÕA Kõrgema Sõjakooli maa-, mere- või õhuväe õppesuuna põhikursusele kandideerijad saavad sisseastumisdokumente esitada SAIS-i vahendusel 18. juunist 2. juulini ning sooritada sisseastumiskatsed perioodil 16.-20. juuli. Sisseastumiskatsetel tuleb kandidaatidel sooritada vaimsete võimete test ja kutsesobivusvestlus, mille tulemuste alusel moodustatakse kandidaatidest paremusjärjestus. Sõjakooli on võimalik kandideerida ka enne ajateenistuse läbimist.

Kõrgemas Sõjakoolis õppivatele kadettidele on tagatud igakuine palk alates 650 eurot, tasuta elamispind sõjakooli ühiselamus Tartu kesklinnas ning hamba- ja arstiabi. Kooli lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme ning ees ootab kindel karjäär kaitseväes. Pärast mõneaastast teenistust on võimalik jätkata õpinguid sõjakooli keskastmekursusel ja omandada magistrikraad.

Kõigil sõjakooli huvilistel on 7. ja 8. detsembril võimalik kadettide eluolu ja õppimisvõimaluste kohta uurima tulla noorte infomessil Teeviit 2017, kus saab tutvuda ka soomustransportööriga. Rohkem infot sõjakoolis õppimisest ja sisseastumistingimustest leiab ka sõjakooli kodulehelt www.sojakool.ee.

Kaitseväe Akadeemia