fbpx
Uudised

Sisseastumiskatsed Kõrgemasse Sõjakooli algavad juba esmaspäeval

Esmaspäeval kell 9 algavad Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste peahoones (Riia 12, Tartu) sisseastumiskatsed maa-, õhu- ja mereväe õppesuuna kandidaatidele.

2016. aasta sisseastumiskatsed. Foto: Annett Kreitsman

Pärast registreerimist ja kandidaatide majutamist eelregistreerimise alusel Kõrgema Sõjakooli ühiselamusse antakse katsetel osalejatele täpsemat informatsiooni eesootavatest sisseastumiskatsetest ja ajakavast.

Kandidaatide vastuvõtt sõjakooli toimub paremusjärjestuse alusel, lähtudes akadeemilise testi ja kutsesobivusvestluse tulemustest. Tänavu ei hinnata füüsilise ettevalmistuse testi läbimist paremusjärjestuse osana, küll aga tuleb test sooritada tegevteenistusse astumise nõudena. Need, kes on testi viimase 180 päeva jooksul läbinud, saavad lasta arvestada saavutatud tulemust.

Sisseastumiskatsete tulemused ja pingereas vastuvõetavad õppurid avaldatakse sisseastujate infosüsteemis (SAIS) 24. juulil kell 17.00. Neile, kes ei jõudnud õigel ajal kandideerida, kuid soovivad samuti Kõrgema Sõjakooli sisseastumiskatsed läbida, kestab 24. juulini täiendav vastuvõtt läbi SAISi. Täiendava vastuvõtu sisseastumiskatsed Kõrgemasse Sõjakooli toimuvad 31. juulil.

Katsetele tulles on kandidaatidel vajalik kaasa võtta isikut tõendav dokument (ID-kaart või pass). Sisseastumiskatsete nõuete kohta leiab täpsemat teavet Kõrgema Sõjakooli kodulehelt  http://www.sojakool.ee/sisseastujale/. Täiendavaid küsimusi on võimalik esitada e-posti aadressil [email protected] või telefonil 717 6304.

Õppivatele kadettidele on tagatud tasuta meditsiiniline abi ja elamispind Kõrgema Sõjakooli ühiselamus Tartu kesklinnas, samuti saavad kadetid igakuise palgana alates 650 eurot. Kõrgema Sõjakooli lõpetajatele on tagatud töökoht kaitseväes.

Kõrgem Sõjakool tagab parima juhtimisalase kõrghariduse Eestis. Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia