fbpx
Uudised

Sõja- ja katastroofimeditsiini konverents tõi kokku ligi 400 huvilist

Eelmise nädala lõpus korraldasid Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused Tallinnas Swissotelis kümnenda sõja- ja katastroofimeditsiini konverentsi, kus osales ligi 400 valdkonna huvilist. skmk-konverents

Konverentsi korraldaja kolonelleitnant Ahti Varblase sõnul oli huvi konverentsi vastu suur ning seda ka meditsiinivaldkonnast väljaspool. „Osalejaid oli lisaks meedikutele ka teistest valdkondadest, kes leidsid konverentsi ettekannete ja töötubade seast huvipakkuva. Lisaks andis konverents erinevate taustadega sõja- ja katastroofimeditsiinist huvitatutele võimaluse luua sellekohaseid arutelusid.“

Kümnendat korda peetud konverentsi fookuses oli kriisiaja korraldus ja väljaõpe kriisisituatsioonides toimetulekuks. Teemakohaseid ettekandeid tegid konverentsil oma ala eksperdid Soomest, Rootsist, Suurbritanniast, Saksamaalt, Ameerika Ühendriikidest, Makedooniast, Belgiast, Leedust ja Eestist.

Lisaks loengutele oli konverentsil võimalus osaleda ka simulatsiooni ja traumahaige käsitlemise teemalistes töötubades ning külastada konverentsi raames korraldatud näitust, mis tutvustas erakorralises meditsiinis, sõja- ja katastroofimeditsiinis ning väljaõppes kasutatavaid vahendeid ja erialast kirjandust.

Konverentsist võttis osa ligi 400 huvilist, kelle seas olid esindatud sõjaväe- ja tsiviilmeedikud, Tartu Ülikooli arstitudengid, Tartu ja Tallinna tervishoiu kõrgkooli tudengid, politsei- ja piirivalveameti ning päästeameti töötajad, kaitseliitlased ja kaitseväelased ning teised valdkonnast huvitatud. Lisaks eestlastele osalesid konverentsil kuulajad ka Lätist, Leedust ja Soomest.

Kaitseväe Akadeemia