fbpx
Uudised

Sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse õppusel lihviti eesti ja liitlaste meditsiiniüksuste koostööd

Täna lõppes Tartus Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse poolt korraldatav iga-aastane kaitseväe meditsiiniüksuste koostööõppus Varblaserünnak.

„Õppus Varblaserünnak on kaitseväe meditsiiniteenistusele väärtuslik võimalus treenida meditsiiniketi toimimist ning kõikidele osalejatele ka oluline võimalus harjutada koostööd ja vahetada parimaid praktikaid ning kogemusi teiste ajateenijate, tegevväelaste ja reservväelastega nii Eestist kui ka välismaalt,“ ütles õppuse juht sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse väljaõppe jaoskonna ülem leitnant Valter Voomets, kelle sõnul õppus kinnitas, et kuigi varustus ja masinad võivad varieeruda, siis tegevusprintsiibid on meil liitlastega ühised.

Õppuse Varblaserünnak 2023 eesmärgiks oli arendada meedikute ja meditsiiniüksuste omavahelist koostööd ning harjutuse käigus mängiti läbi kõik haavatutele abi andmise etapid alatest rühmaparameedikust kuni brigaadi välihaiglani.

Nädalasel õppusel osales ligi 280 ajateenijat, tegevväelast, reservväelast ja vabatahtlikku kaitseväe erinevatest meditsiiniüksustest. Lisaks osalesid õppusel ka Tapal paikneva NATO lahingugruppi kuuluva Ühendkuningriigi üksuse meditsiiniosised.

Vaatlejate ja instruktoritena olid kohal ka Ameerika Ühendriikide Euroopa väejuhatuse meditsiiniteenistuse esindajad, kes jagasid enda kogemusi ning tutvusid kaitseväe meditsiiniväljaõppega.

Õppuritele realistlikuma kogemuse andmiseks grimeeriti kannatanutele tõetruud haavad ning riietati vanadesse vormidesse, mille meedikud said kannatanule abi andmisel ka lahti lõigata. Lisaks osalesid haavatutena ja jagasid oma kogemusi kaitseväe missioonil haavata saanud veteranid.

Kaitseväe Akadeemia koosseisu kuuluva sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse ülesanne on viia läbi kaitseväelaste, reservmeedikute ja meditsiiniüliõpilaste sõja- ja katastroofimeditsiinialast väljaõpet. Lisaks vastutab keskus Eestis ka sõja- ja katastroofimeditsiini valdkonna teadus- ja arendustegevuse eest.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.

Pildigalerii

Kaitseväe Akadeemia