fbpx
Uudised

Sõjakool korraldas kapten Aali nimelise orienteerumisvõistluse

Reedel korraldas Kõrgem Sõjakool Kaagveres kapten Urmas Aali nimelise suundorienteerumisvõistluse, kus selgitati välja parimad kaptenite, individuaal- ja võistkondlikus arvestuses. 

   

„Rada ja ilm olid orienteerumiseks head, seega mängisid tulemuse saavutamiseks eriti suurt rolli kiired jalad,“ ütles meeste arvestuses 39,34 minutiga teise koha saavutanud 20. maaväe põhikursuse kadett Veiko Vinkel, kelle sõnul on oluline läbida rada kapten Aalile pühendatud võistlusel. Meeste arvestuses saavutas parima tulemuse 34 minuti ja 23 sekundiga Rain Eensaar Kaitseliidu Tartu malevast ning kolmandale kohale tuli 39, 46 minutiga lipnik Sven Ringvee vahipataljonist.

Naiste arvestuses näitas parimat tulemust Maret Vaher Kaitseliidu Tartu malevast ajaga 45 minutit ja 57 sekundit, teise koha saavutas 52,31 minutiga Kadri Limberg Kaitseliidu Tartu malevast ning kolmanda koha sai 54,46 minutiga vanemveebel Kristina Kahr mereväest.

Kaptenite arvestuses saavutas parima aja Kõrgema Sõjakooli keskastmekursuslane kapten Martin Jõesaar, kes läbis raja 41 minuti ja 36 sekundiga. Teise koha saavutas 50,58 minutiga kapten Aivo Traks kaitseväe toetuse väejuhatusest ning kolmanda koha sai 58 minuti ja kuue sekundiga Nikolai Predbannikov  staabi- ja sidepataljonist.

Nii Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Grand Prix arvestuses kui ka väeosade vahelises arvestuses saavutas parima tulemuse Kaitseliidu Tartu maleva võistkond.

Kokku võttis suundorienteerumisvõistlusest osa 93 võistlejat Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustest, Kõrgemast Sõjakoolist, Kaitseliidu Tartu malevast, side- ja staabipataljonist, vahipataljonist, kaitseväe toetuse väejuhatusest, mereväest ja Viru jalaväepataljonist.

Esimest korda viidi võistlus läbi 1998. aastal ja seda sõjakooli orienteerumisvõistluse nime all. Alates 2002. aastast on võistlus kapten Urmas Aali nimeline.

Kapten Urmas Aal oli aastatel 1999-2001 Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgema Sõjakooli ülem. Suure spordihuvilisena kaasas ta nii oma kolleege kui Kõrgema Sõjakooli kadette aktiivselt spordi tegemisse. 2001. aastal traagiliselt hukkunud kapten Aali jaoks jäi viimaseks rivistuseks KVÜÕA aulas toimunud Kõrgema Sõjakooli suundorienteerumise autasustamisrivistus.

 

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58132  

Kaitseväe Akadeemia