fbpx
Uudised

Sõjakool kutsub koolivaheajal külla

Homme, 21.märtsil ootab Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgem Sõjakool huvilisi tutvuma ohvitseriks õppimise võimalustega ning vaatama kaitseväe taasloomise 20. aastapäevale pühendatud fotonäitust.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste (KVÜÕA) Kõrgema Sõjakooli lahtiste uste päeval räägivad põhikursuse kadetid külalistele riigikaitsest, kadetielust, tutvustavad õppe- ja eluruume, õppeasutuste sõjamuuseumi ja relvastust. Kadetikasiinos räägitakse sõjakoolide vahelisest rahvusvahelisest koostööst ning ajaloolistest traditsioonidest. Huvilised saavad infot sisseastumiseksamite ja õppimisvõimaluste kohta.

Samuti on külalistel võimalik vaadata kaitseväe taasloomise 20. aastapäevale pühendatud fotonäitust “Kakskümmend”, mis annab ülevaate kaitseväe arengust aastatel 1991-2011. Sõjakooli uksed on avatud kell 9-15, ringkäigud algavad täistundidel ja pooltundidel.

Traditsiooniliselt korraldavad Tartu kõrgkoolid kevadisel koolivaheajal koos lahtiste uste päevi, et erinevate gümnaasiumide abituriendid saaksid tutvuda edasiõppimisvõimalustega Tartus. Lisaks Kõrgemale Sõjakoolile ootavad huvilisi ka Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool, Tartu Kõrgem Kunstikool, Eesti Lennuakadeemia ja Tartu Tervishoiu Kõrgkool.

Tartu kõrgkoolide ühise lahtiste uste päeva puhul on Tallinna ja Tartu vahel sõitmas Edelaraudtee erirong ning mitmest maakonnakeskusest on tulemas eribussid. Lähem teave www.sojakool.ee/tule-kulla/

Riigikaitselist haridust edendavaid lahtiste uste päevi korraldab Kõrgem Sõjakool peaaegu igal kuul. Sellel poolaastal saavad huvilised kadettide elu ja tegemistega tutvuda veel 20. aprillil ja 18. mail.

Kaitseväe Akadeemia