fbpx
Uudised

Sõjakool ootab täna kõiki huvilisi külla

Külastajaid võõrustavad põhikursuse kadetid, kes tutvustavad huvilistele õppeasutusi, relvastust, kadetikasiinot, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste sõjamuuseumi ning Matkekeskust. Koos koolinoortega arutletakse riigikaitse üle ja tutvutakse õppimisvõimalustega Kõrgemas Sõjakoolis. Huvilisi oodatakse alates kella 9st kuni 15ni.
Detsembris sõjakooli lahtiste uste päeva külastanud Tabivere Gümnaasiumi ja Luua Metsanduskooli riigikaitseõpetaja Ants Noormägi sõnul on sõjakooli elu vahetu nägemine õpilastele väärtuslikuks kogemuseks. „Külastuse eesmärgiks oligi tutvuda praktiliselt ohvitseriks õppimisega ja selles osas täitis ekskursioon oma ülesande väga hästi,” ütles Noormägi.
Riigikaitselist haridust edendavaid lahtiste uste päevi korraldab KVÜÕA Kõrgem Sõjakool aastaringselt üks kord kuus. Eelmisel aastal külastas KVÜÕA Kõrgemat Sõjakooli lahtiste uste päevade raames üle 1600 huvilise. Sel poolaastal saavad huvilised kadettide elu ja tegemistega tutvuda veel 12. veebruaril, 24. märtsil, 13. aprillil, 21. mail ja 3. juunil.
Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. KVÜÕA Kõrgema Sõjakooli põhikursusel omandatakse ohvitseri põhioskused ning saadakse rakenduslik kõrgharidus sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auaste. Õppeaeg maaväe õppesuunal on kolm ning õhuväe õppesuunal koostöös Lennuakadeemiaga kolm ja pool aastat.
Pärast mõneaastast edukat teenistust on ohvitseridel võimalik jätkata õpinguid Kõrgema Sõjakooli kaheaastasel keskastmekursusel, mille lõpetajad saavad kompaniiülema ja nooremstaabiohvitseri ettevalmistuse ning sotsiaalteaduste magistrikraadi.

Kaitseväe Akadeemia