fbpx
Uudised

Sõjakool tähistab sünnipäeva patrullvõistlusega

Kadetid kannavad patrullvõistlusel välivormi riigi ja üksuse eraldusmärkidega ning lahingrelvi.
Kadetid kannavad patrullvõistlusel välivormi riigi ja üksuse eraldusmärkidega ning lahingrelvi.

Kaitseväe ühendatud õppeasutuste kõrgem sõjakool tähistab täna 96. aastapäeva. Sellega seoses toimub reedel Tartu linnas patrullvõistlus, millest võtavad osa nii sõjakooli õppurid kui ka külaliskadetid välisriikidest.

Sel aastal toimub traditsiooniline patrullvõistlus esimest korda täies mahus Tartu linnas. Võistlus algab 10. aprillil kell 9.25 Raekoja platsilt ning lõppeb orienteeruvalt kell 17 kaitseväe ühendatud õppeasutuste juures. Patrullvõistlus toimub Tartu linnaruumis Raadi-Kruusamäe, Ülejõe, Supilinna, Tähtvere, Kesklinna, Veeriku, Vaksali, Maarjamõisa, Tammelinna ja Karlova linnaosades.

Patrullvõistlus on sõjalis-sportlik võistlus, millest võtab osa kaheksa võistkonda. Kõik võistlejad kannavad välivormi riigi ja üksuse eraldusmärkidega ning lahingrelvi. Kadetid kannavad relvasid kaasas, kuid ei kasuta neid sihtimiseks ega tulistamiseks. Võistkonnad liiguvad jalgsi ning lahendavad kontrollpunktides erinevaid ülesandeid. Võistkondadega kokku puutudes palume suhtuda rahulikult ning võistlejaid mitte segada. Täiendava info saamiseks pöörduge kaitseväe ühendatud õppeasutuste poole.

Patrullvõistlusele eelneb pidulik jalutuskäik, mis algab algab 10. aprillil kell 9.00 kaitseväe ühendatud õppeasutuste eest. Rongkäik liigub mööda Riia maanteed ja Ülikooli tänavat Raekoja platsile, kus KVÜÕA ülem kolonel Martin Herem tervitab kõrgema sõjakooli aastapäeval osalejaid ning annab ühisstardi patrullvõistlusele. Kõrgema sõjakooli aastapäevapidustused kulmineeruvad laupäeva, 11. aprilli õhtul õppeasutuste saalis peetava kadetiballiga.

Aastapäevaüritustel osalevad lisaks kõrgema sõjakooli koosseisule ka välisdelegatsioonid Soome, Rootsi, Taani, Poola, Leedu ja Läti sõjaväeakadeemiatest ning sisekaitseakadeemia kadettide esindus.

KVÜÕA kõrgem sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme. Sisseastumisdokumente saab sõjakooli esitada tänavu 22. juunist 5. juulini.

Kaitseväe Akadeemia