fbpx
Uudised

Sõjakool tutvustas soovijaile ohvitseriks õppimise võimalusi

Täna korraldasid sõjakooli kadetid käesoleva õppeaasta viimase lahtiste uste päeva, mida külastas üle 130 koolinoore.

KVÜÕA kõrgema sõjakooli põhikursuse kadetid rääkisid noortele riigikaitsest ja sõjakoolis õppimisest, tutvustasid kooli õppe- ja eluruume ning kaitseväe relvastust ja varustust. Huvilised said infot sisseastumiskatsete ja õppimisvõimaluste kohta ning külastada õppeasutuste sõjamuuseumi.

„Mulle meeldisid relvad, eriti püstolid, sest neid sai lasta (tühilasku teha toim). Veel meeldis mulle sõjaväe varustus, rakmed ja teised asjad. Kadetitoas oli üks äge raamat, kus oli snaiper peal,“ jagas muljeid Mart Reiniku kooli esimese klassi õpilane seitsmeaastane Oliver.

Sõjakooli lahtiste uste päeva külastas üle 130 kooliõpilase peamiselt Tartu koolidest ja lasteaedadest. Riigikaitselist haridust edendavaid lahtiste uste päevi korraldab kõrgem sõjakool peaaegu igal kuul.

Kaitseväe ühendatud õppeasutused on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. Kõrgem sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast haridust. Sellel aastal saab sisseastumisdokumente esitada 25. juunist kuni 7. juulini.

Kaitseväe Akadeemia