fbpx
Uudised

Sõjakooli laskejooksu võitsid maaväe teise õppeaasta kadetid

Eile korraldasid Kõrgema Sõjakooli kadetid Võru vallas Tsiatsungõlmaal traditsioonilise laskejooksu, kus selgitati parimad nii individuaal- kui ka võistkondlikus arvestuses.

Laskejooks pani proovile nii osalejate kiiruse kui ka täpsuse
Foto: Annett Kreitsman

„Laskejooks paneb proovile füüsilise vormi ja laskeoskuse ehk kaks asja, mis on kaitseväelasele omased,“ ütles laskejooksu läbiviija maaväe põhikursuse teise õppeaasta kadett Risto Asusaar. „Lisaks sellele annab see võimaluse üheskoos sportlikult vabas õhus aega veeta ning vahetult suhelda.“

Laskejooksul osalejatel tuli Tsiatsungõlmaa harjutusalal läbida vähemalt 6,5 kg kaaluva varustusega kaks ligi kahe kilomeetri pikkust jooksuringi ning kaks laskmise seeriat, kus mõlemas lasti viis padrunit lamades ja põlvelt asendist. Iga möödalask andis võistlejale ühe trahviringi. Parimad selgitati nii individuaal- kui ka võistkondlikus Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Grand Prix arvestuses.

Meeste arvestuses tuli esikohale maaväe põhikursuse teise õppeaasta kadett Mihkel Tamm, teise koha saavutas Indrek Roos Kaitseliidu Tartu malevast ning kolmanda koha võttis maaväe põhikursuse teise õppeaasta kadett Siim Rammus.

Naiste arvestuses saavutas parima tulemuse mereväe kolmanda õppeaasta kadettseersant Kärt Praks, teisele kohale tuli maaväe esimese õppeaasta kadett Merili Varter ning kolmanda koha sai õhuväe põhikursuse teise õppeaasta kadett Madli Pärnik.

Grand Prix arvestuses osalenud neljaliikmelistest võistkondadest saavutasid esikoha maaväe teise õppeaasta kadetid, teise koha keskastmekursuse õppurid ning kolmanda koha maaväe põhikursuse esimese aasta kadetid.

Kolmandat aastat peetaval laskejooksul osalesid Kõrgema Sõjakooli ülem major Erkki Roosnurm, kõrgema sõjakooli põhi- ja keskastmekursuse õppurid ning Kaitseliidu Tartu maleva esindajad.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme. Sisseastumisdokumente saab Kõrgemasse Sõjakooli esitada SAIS-i vahendusel 19. juunist 3. juulini.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58189

Kaitseväe Akadeemia