fbpx
Uudised

Sõjakooli kadetid korraldasid selle aasta esimese lahtiste uste päeva

_MG_9710Täna korraldasid Kõrgema Sõjakooli õhuväe kadetid selle aasta esimese lahtiste uste päeva, mida külas ligi 200 koolinoort üle Eesti.

„Lahtiste uste päev möödus väga hästi, sest seekord oli päris palju huvilisi, kes juba mõtlevad sõjakoolis õppimisele,“ ütles kadett Raido Mednis 5. õhuväe põhikursuselt. Kadett Mednise sõnul huvitas külalisi kõige enam sõjakooli õppetöö ja õppeained ning see millised on erinevad üritused, kust kadetid saavad õpingute ajal osa võtta.

Kadetid rääkisid lahtiste uste päeval külalistele riigikaitsest ja sõjakoolis õppimisest, tutvustasid kooli olmetingimusi ning kaitseväe relvastust ja varustust. Huvilised said infot sisseastumistingimuste ja õppesuundade kohta.

Sel aastal on Kõrgemas Sõjakoolis lahtiste uste päevad veel aprillis, oktoobris ja novembris. Järgmine lahtiste uste päev, kus huvilistel on võimalus tutvuda tulevaste ohvitseride õppe ja eluoluga on 17. aprillil. Gruppidel on vajalik eelregistreerimine, lisainfo www.sojakool.ee/tule-kulla.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia