fbpx
Uudised

Sõjakooli kadetid korraldasid veteranide toetuseks oksjoni

KVÜÕA Kõrgema Sõjakooli kadetid korraldasid traditsioonilise mälumängusarja Mäller raames väismissioonidelt pärit esemete oksjoni.

Oksjonil müüdud esemetest teenitud tulu annetati kadettide poolt MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule. “Meie eesmärk on lisaks sinilillesümboolika ostule anda veelgi suurem panus veteranide toetuseks ning nii korraldasimegi heategevusliku oksjoni,” ütles oksjoni läbiviija maaväe põhikursuse teise õppeaasta kadett Rain Väli, kes on ka ise viiel välismissioonil teeninud.

Kadett Väli sõnul olid veteranid vastutulelikud ning esemeid keeruline leida ei olnud. „Kindlasti loodame heategevuslikku oksjonit jätkata ka järgmisel aastal ning loodame ka siis veteranide panusele esemete näol,” lisas kadett Väli.

Oksjonil läks enampakkumisele kuus erinevat esemete komplekti, näiteks  missioonipiirkonna valuutat, embleeme, kirjandust ning ka t-särk ja kindad.

Oksjoni ning mälumängu osalustasu tulemusena kogusid sõjakooli kadetid sinilillekampaania raames MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule annetamiseks 196 eurot.

Veteranikuule pühendatud heategevuslikku oksjonit korraldasid sõjakooli kadetid mälumängul Mäller juba teist aastat. Lisaks oksjonile oli veteranidele pühendatud ka küsimustevoor.

Mäller on sõjakooli kadetikogu poolt kord kuus korraldatav mälumängusari, millest võivad osa võtta nii kadetid, tegevteenistujad, õppejõud, ametnikud, vilistlased kui ka teised huvilised. Traditsiooniks kujunenud mälumängu korraldatakse aastast 2007.

Kaitseväe Akadeemia