fbpx
Uudised

Sõjakooli kadetid külastasid isadepäeva eel lasteaeda

Sõjakool_isadepäevalKõrgema Sõjakooli esimese õppeaasta kadetid korraldasid eile Tartu lasteaias Krõll isadepäeva ürituse, kus lapsed said tutvuda kaitseväe varustuse, relvastuse ja tehnikaga ning läbida kadettide poolt valmistatud takistusraja.

Krõlli lasteaia õpetaja Tiina Ruus-Ruusa sõnul kutsusid nad sõjakooli külla seetõttu, et näidata lastele kadettide elu ja seda, mis on Eesti Kaitsevägi. „Et see ei ole ainult püssi käes hoidmine, vaid ka oma rahvast hoolimine. Ja mis on veel parem – et laps näeb, kuidas kadetid tulevad ja teevad talle mängulise õpperaja, mille ta saab koos oma isaga läbi teha,“ ütles Ruus-Ruusa.

Takistusrada sisaldas erinevaid lastele jõukohaseid ülesandeid. Näiteks tuli tabada palliga sihtmärki, hoida plangul tasakaalu ning sooritada lühike üldfüüsiline test ehk teha mõned kätekõverdused ja istessetõusud.

„Kõige suurem väljakutse oli see, et kõik lapsed saaksid erinevaid asju proovida, kuna kõik punktid olid väga populaarsed,“ ütles maaväe esimese õppeaasta kadett Oliver Jõesaar. „Loodan, et lastele meeldis ja neil jäävad sellest veel pikaks ajaks head mälestused,“ lisas ta.

Kohalike elanike toetamine on Kõrgema Sõjakooli jaoks tähtis. Lisaks koolide ja lasteaedade külastamisele, et tutvustada kaitseväge ja õppimisvõimalusi, on kadetid istutanud lasteaedades puid ja teinud heakorratöid Tartu koduta loomade varjupaigas.

Kaitseväe ühendatud õppeasutuste kõrgem sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia