fbpx
Uudised

Sõjakooli kadetid osalesid rahvusvahelisel julgeoleku- ja kaitsepoliitika olümpiaadil.

Kõrgemat Sõjakooli esindasid olümpiaadil kadetid (vasakult) Taniel Klettenberg ja Oliwer Nõlvak ning kadettveebel Kristjan Muuli 15. põhikursuselt.

Oktoobri algul osalesid Kõrgema Sõjakooli kadetid Küprose rannikulinnas Pafoses toimunud esimesel rahvusvahelisel julgeoleku- ja kaitsepoliitika olümpiaadil, mille võit läks sel korral Belgiasse.

Küprose Kaitseministeeriumi poolt korraldatud olümpiaadi eesmärgiks oli tutvustada tulevastele ohvitseridele Euroopa Liidu julgeoleku- ja kaitsepoliitika teemasid ning võimaldada suhtlemist teiste Euroopa riikide sõjakoolide õppuritega.

Viktoriini vormis korraldatud olümpiaadil võtsid üksteisest mõõtu kuus segavõistkonda. Huvitava nüansina pidi iga osaleja esitama olümpiaadi eel korraldusmeeskonnale julgeoleku- ja kaitsepoliitika teemalise referaadi. Olümpiaadi parima väljaselgitamiseks võistlesid finaalvoorus individuaalselt parima referaadi kirjutanud õppur ja kuus liiget parimast segavõistkonnast.

Vabal ajal tutvusid kadetid Küprose ajalooga Pafose ajaloolises linnakus ning kogesid kohalikku köögikunsti ja rahvatantsutraditsioone rannikust mõnikümmend kilomeetrit sisemaal asuvas Koklia külas.

Kokku osales olümpiaadil 36 kadetti kümnest riigist. Lisaks Eestile oli osalejaid Kreekast, Itaaliast, Küproselt, Austriast, Poolast, Prantsusmaalt, Bulgaariast, Belgiast ja Soomest. Järgmine julgeoleku- ja kaitsepoliitika olümpiaad on kavas kahe aasta pärast ning selle korraldajaks on üks käesoleva aasta osalejariik.

Kaitseväe Akadeemia