fbpx
Uudised

Sõjakooli kadetid saavutasid Kaitseliidu Võrumaa maleva patrullvõistlusel esikoha

Sõjakooli võidukas meeskond rändkarika ja auhindadega

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgema Sõjakooli võistkond võidutses nädalavahetusel Kaitseliidu Võrumaa maleva patrullvõistlusel „Käve üle küngastõ 2011“.

Teise koha saavutas Kaitseliidu Tartu maleva võistkond ning kolmandaks tuli Staabi- ja Sidepataljoni esindus.

„Võistlus ei olnud väga keeruline ega distantsilt pikk, kuid see-eest olid kontrollpunktide ülesanded huvitavad ja omapärased ning saime võistluselt väärt kogemusi,“ sõnas kadettseersant Lillemets. Ta lisas, et kõige paremini läks nende võistkonnal püstoli USP kokkupanek ja taktikaline ülesanne paintballi relvaga.

Ligi 30 kilomeetri pikkune võistlusrada kulges mööda Haanja kõrgustiku kuppelmaastikku, võistlejad finišeerisid Kaikamäel Antsla vallas. Kümnes kontrollpunktis tuli osalejatel lasta õhkrelvast ja vibust, näidata teadmisi relvadest, määrata kaugusi, läbida takistusrada, anda esmaabi ja transportida kannatanu ning täita sideülesanne. Üllatusülesanneteks olid võrukeelsete mõistatuste lahendamine, taimede ja seente tundmine, miini paigaldamine ja paintball.

Võistlusel osales kaheksa meeskonda kaitseväest ja Kaitseliidust. Sõjakooli meeskonda kuulusid 14. põhikursuse kadettseersandid Janari Jaanso ning Priit Lillemets ja kadetid Alain-Edward Urm ja Mart Voolaid.

Kaitseväe Akadeemia