fbpx
Uudised

Sõjakooli kadetid said Eesti Reservohvitseride Kogu rahvusvahelisel laskevõistlusel 8. koha

1.-3. septembril kogunesid Võrumaal Eesti Reservohvitseride Kogu juubeliaastal reservohvitserid ja liitlased, kes pidasid maha XVIII rahvusvahelised laskevõistlused.

Sõjakooli laskevõistluse meeskond.

Sõjakooli laskemeeskond saavutas laskevõistlusel 28-st võistkonnast 8. koha. Võistkonda kuulusid maaväe põhikursuse teise ja kolmanda aasta kadetid Markus Prual, Tõnis Kask, Siim Rammus ja Timo Mõttus.

„Muljed võistlusest on väga positiivsed, lisaks erinevatest relvadest laskmistele saime võimaluse vahetada muljeid ja infot erinevatest riikidest pärit kaitseväelastega,“ ütles sõjakooli kadett Tõnis Kask, kes aitas 2015. aastal sama üritust korraldada ning kes sel aastal sõjakooli võistkonna kokku pani.

Kaitseväe juhataja poolt välja pandud võistluste peaauhinna võitis Kaitseväe peastaabi all olev meeskond, kuhu kuulusid ka kaks Kõrgema Sõjakooli kuulajat leitnant Silver Mäe ja leitnant Ülar Laaneoja.

Laskevõistlusel osales 117 laskurit, sealhulgas 6 naisvõistlejat. Lisaks reservohvitseridele, kaitseväelastele ja kaitseliitlastele asusid võistlustulle politseinikud ja vanglaametnikud ning liitlased Soomest, Itaaliast, Poolast, Prantsusmaalt, Saksamaalt ja Ukrainast.

Selleaastasesse relvaarsenali kuulusid M-14, AK-4, HK USP ja HK MP5. Võistlejad osalesid klassikalises 100 meetri kolme asendi harjutuses, 300 meetri harjutuses ning püstolitiirus 25 meetri harjutuses. Lisaks olid võistlustel erinevad lähidistantsid praktikali harjutustes.

Kaitseväe Akadeemia