fbpx
Uudised

Sõjakooli kadetid tutvusid Saksa armee väljaõppe ja tehnikaga

Kõrgema Sõjakooli kadetid Lauri Laanelepp, Kenneth-Martin Kreitsmann ja magistrant kapten Hegert Horn külastasid eelmisel nädalal Saksamaa Maaväe Ohvitseride Kooli Dresdenis, et tutvuda Saksa armee väljaõppe ja õppetööga ohvitseride koolis. 

„Nagu meesterahvale ikka, meeldisid mulle püssipaugud ja tankid. Istusime koos kindralitega tribüünil ja vaatasime, kuidas tank demonstratiivselt laske sooritas, mis oli väga võimas,“ ütles kadett Lauri Laanelepp, kelle sõnul oli huvitav ka sealne koolielu ja Dresdeni sõjamuuseum. „Muuseumis anti hästi edasi I maailmasõja aegset kaevikulõhna, mis tundus väga reaalne,“ lisas Laanelepp.

Sõjakooli õppuritele anti ülevaade Saksamaa Maaväe Ohvitseride Kooli väljaõppe struktuurist ja ajaloost. Lisaks tutvustati külalistele kahepäevasel infomessi üritusel erialasid, kus esitati demonstratiivselt väeliikide tegevust, nende võimekust ja tehnikat läbi lahingolukorra. Ürituse lõpus demonstreeriti lahinglaskmist.

Lisaks Saksamaa Maaväe Ohvitseride Kooli ja Saksa armeega tutvumisele said sõjakooli õppurid tutvuda linna ja sealse kultuuriga.

Koos sõjakooli kadettide ja magistrandiga osalesid Saksamaa külastusel ka Tšehhi, Poola, Slovakkia, Hollandi ja Läti delegatsioonid.

Kaitseväe Akadeemia