fbpx
Uudised

Sõjakooli kadetikogu kutsub huvilisi loengule Aleksander Suurest

Teisipäeval, 14. mail esineb kõrgema sõjakooli taktikaringis professor Robert Rollinger loenguga “Kuidas ületas Aleksander Suur oma armeega Lähis-Ida jõgesid?”.

Loeng algab kell kuus õhtul kõrgema sõjakooli kadetikasiinos Tartus ning on avatud kõigile huvilistele.

“Aleksander Suure impeeriumi ei oleks kunagi sündinud, kui poleks tuntud jõgede ületamise kunsti,” rõhutas teema tähtsust Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste strateegia õppetooli juhataja professor Kaarel Piirimäe ning lisas, et loengut andev professor Rollinger on üks Austria enimtsiteeritud muinasajaloole spetsialiseerunud teadlasi.

Prof. Dr. Rollinger on Innsbrucki ja Helsingi ülikoolide professor ning vana Lähis-Ida ja antiigiaja ajaloo tunnustatud asjatundja. Ta on töötanud ka Eesti Teadusagentuuri eksperdina ning teeb laialdaselt koostööd Eesti orientalistide ja ajaloolastega Tartu Ülikoolist ja Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustest.

Taktikaring on kõrgema sõjakooli kadetikogu korraldatav loengusari, mis annab kadettidele võimaluse kuulata välisõppejõudude ja vanemate kolleegide sõjandusalaseid ettekandeid ning arutleda aktuaalsetel teemadel.

Kõiki kadette ühendava kadetikogu eesmärk on kadettide kasvatamine ja ohvitserile vajalike omaduste arendamine, tavade ja traditsioonide järgimine ning teenistusvälise ühistegevuse korraldamine. Lisaks osaleb kadetikogu aktiivselt kõrgema sõjakooli siseste küsimuste arutamisel ja otsustamisel, tehes seda valitud esindajate kaudu.

Kaitseväe Akadeemia