fbpx
Uudised

Sõjakooli kadett ja kunstikooli tudeng veetsid päeva vahetusüliõpilastena

Kadettveebel Luide koos kunstikooli tudeng Danieliga miinipilduja tulejuhtimisõppes

Laupäeval 21. mail vahetavad ETV rakenduskõrgharidust tutvustavas saatesarjas „Kooliproov“ üheks päevaks koole Kõrgema Sõjakooli kadett ja Tartu Kõrgema Kunstikooli tudeng.

„Kõige üllatavam oli see, kui palju tehakse koostööd, see tähendab indiviidi roll oli väike  ja tähtsamal kohal oli kollektiiv,“ sõnas kunstikooli tudeng Daniel Viinalass, keda võttis sõjakoolis vastu kadettveebel Virko Luide. Kuigi vormikandmine oli vahetusüliõpilase jaoks harjumatu, siis sõjaväeline kord teda ei heidutanud. „ Ma austan tugevat juhtimist ja ma nägin koolis ka väga häid juhte,“ lisas ta.

Kunstikooliga tutvumas käinud Kõrgema Sõjakooli 13. põhikursuse kadettseersant Mait Rembeli sõnul kujunes tema jaoks kõige väljakutsuvamaks tegevuseks maalimine. „Olen oma teenistuse jooksul väga palju ülesandeid täitnud, ent kui hommikul kohe öeldi, et maalime abstraktset maali, siis see oli küll ootamatu,“ meenutas Rembel.

Lisaks üllatas kadettseersant Rembelit ka kunstikoolis õpetatavate ainete varieeruvus. „Kui mul ennem oli eelarvamus, et seal on ainult pintslid ja värvid, siis tegelikult oli seal tegevusi keevitamisest kuni puidutööni,“ ütles ta.

Sari „Kooliproov“ tutvustab läbi vahetusüliõpilaste silmade vaatajale 13 erinevat rakenduskõrgkooli ja nendes õpetatavaid erialasid. Igas koolis on vahetusüliõpilast vastu võtmas tuutor, kes tutvustab oma kooli erialasid ning eluolu. Saatesari on alates 7. maist ETV eetris igal laupäeval kell 18.00.

Vaata ka: www.etv.ee/kooliproov

Kaitseväe Akadeemia