fbpx
Uudised

Sõjakooli kadett saavutas rahvusvahelisel olümpiaadil kolmanda koha

Kõrgema Sõjakooli kadett Haldo-Rait Harro saavutas eelmisel nädalal Slovakkias peetud rahvusvahelisel julgeoleku- ja kaitsepoliitika olümpiaadil kolmanda koha, kuuludes ka olümpiaadi võitnud rahvusvahelisse meeskonda.

„Konkurents oli tugev, jäin oma tulemusega rahule,“ ütles 3. õppeaasta maaväe kadett Haldo-Rait Harro. „Ning lisaks teadmistele ja praktilisele kogemusele andis olümpiaadil osalemine võimaluse luua teiste sõjakoolide kadettidega kontakte, mis annavad edasiseks koostööks hea aluse.“

Euroopa julgeoleku- ja kaitsekolledži poolt kolmandat korda korraldatud rahvusvahelisele julgeoleku- ja kaitsepoliitika olümpiaadile jõudmiseks tuli Euroopa Liidu liikmesriikide sõjakoolide kadettidel esmalt läbida e-keskkonnas õppemoodul ning seejärel esitada teemakohane essee. Esseevooru edukalt läbinud kadetid said võimaluse osaleda Slovakkias olümpiaadi lõppvoorus.

Lõppvoorus moodustati viieteistkümnest Euroopa Liidu liikmesriikide sõjakoolidest pärit kadettidest viis kaheksaliikmelist meeskonda, mis läbisid julgeoleku- ja kaitsepoliitika alaseid teadmisi kontrolliva testi. Esikoha saavutas meeskond, kuhu kuulus ka sõjakooli kadett Harro.

Euroopa julgeoleku- ja kaitsekolledži korraldatud rahvusvahelise olümpiaadi eesmärk oli anda kadettidele baasteadmised Euroopa Liidu liikmesriikide ühisest julgeoleku- ja kaitsepoliitikast ning võimalus luua ja tugevdada kadettide omavahelist suhtlusvõrgustikku.

Kaitseväe Akadeemia