fbpx
Uudised

Sõjakooli kümnenda laskevõistluse võitis 14. põhikursus

Kõrgema Sõjakooli 14. põhikursuse kadetid Semjon Malinovski (vasakul) ja Mario Aasa laskevõistlusel

Esmaspäeval, 3. oktoobril Viljandimaal Väluste laskeväljal peetud kümnenda Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgema Sõjakooli laskevõistluse võitis 14. põhikursus.

Meeskondlikus arvestuses saavutas tasavägises võistluses teise koha õhuväe põhikursuste esindus ning kolmandaks tuli sõjakooli kaadri võistkond.

„Esikoha tagas meile motiveeritus, tahe ja kokkuhoidev kursus. Samas aitas meid kõvasti ka kursuse juhtkonna toetus, kes on korraldanud meile laskeharjutusi ja laskelaagreid,“ sõnas kadett Semjon Malinovski 14. põhikursuse võistkonnast, kes tuli koos kadett Mario Aasaga ka proloogi võitjaks.

Võistkondlikus arvestuses võeti arvesse nelja kategooria tulemusi: proloogi, laskmist automaadist AK4 ja püstolist H&K USP ning taktikalist laskmist püstolist. Proloogis pidi üks võistkonna esindaja laskma püstolist ning teine automaadist, kuid enne laskmist pidi võistleja relva kokku panema. Taktikalises laskmises ja proloogis sai iga võistkond välja panna kaks osalejat, automaadi ja püstoli laskmises selgus paremusjärjestus võistkondade keskmise tulemuse alusel.

Esimest korda oli individuaalarvestuse puhul tegemist kahevõistlusega, kus parim selgitati püstolist H&K USP ning automaadist AK 4 laskmise paremusjärjestuse põhjal. Esimese koha saavutas 14. põhikursuse kadett Semjon Malinovski, teine oli 14. põhikursuse kadett Rene Koger ning kolmandaks tuli sõjakooli veebel vanemveebel Helari Pilve. Individuaalarvestuses osales kokku 180 võistlejat.

Parimaid autasustatakse medalite, diplomite ja meenetega, parim võistkond saab rändauhinna. Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgema Sõjakooli laskevõistlust on korraldatud alates 2002. aastast.

Kaitseväe Akadeemia