fbpx
Uudised

Sõjakooli lahtiste uste päeval käis 400 huvilist

Kolonelleitnant Margot Künnapuu tüdrukute karjääripäeval naisohvitseriks saamise võimalusi tutvustamas.

Täna korraldasid KVÜÕA Kõrgema Sõjakooli õhuväe kadetid õppeaasta teise lahtiste uste päeva, mida külastas üle 400 koolinoore.

Lahtiste uste päeva peakorraldaja õhuväe kadeti Ingmar Viirese sõnul mõjutas sama üritus ka tema sõjakooli astumist. „Ürituse eesmärk on näidata kooliõpilastele, et oleme olemas. See on päev, kus kõik huvilised saavad tulla ja näha milline on meie kool, kuidas elavad kadetid, millised on õppe- ning sportimistingimused,“ ütles kadett Viires.

Koostöös sotsiaalministeeriumiga toimus samal ajal majas ka tüdrukute karjääripäev, mille raames tutvustasid naiskadetid keskkoolis õppivatele neidudele sõjakoolis tudeerimise võimalusi.

Lähte gümnaasiumi õpilase Kristiina Antoni sõnul on tegemist väga põneva projektiga, enne tänast polnud tal aimugi, kuidas tüdrukud sõjakooli õppima saavad. „Sain infot just enda valikuvõimaluste kohta. Arvasin seni, et naistel on sõjakoolis kindlasti raskem kui meestel, kuid pärast tänast loengut ei tundugi see valik nii võimatu,“ sõnas karjääripäeva külastanud Kristiina.

Tänast lahtiste uste päeva külastas üle 400 kooliõpilase Tartust, Tallinnast, Narva-Jõesuust, Lähtelt, Lihulast ja Narvast. Lisaks tõi tüdrukute karjääripäev osalema rohkem kui 60 õpilast erinevatest keskkoolidest.

Lahtiste uste päeval rääkisid kadetid noortele riigikaitsest ja sõjakoolis õppimisest, tutvustasid kooli õppe- ja eluruume ning kaitseväe relvastust ja varustust. Huvilised said infot sisseastumiskatsete ja õppimisvõimaluste kohta ning külastasid õppeasutuste muuseumi.

Kõrgema Sõjakooliga on võimalik tutvuda novembris toimuval infomessil Teeviit 2013. KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast haridust. Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Riigikaitselist haridust edendavaid lahtiste uste päevi korraldab Kõrgem Sõjakool pea igal kuul. Sel poolaastal on huvilistel võimalus tutvuda kadettide elu ja õppega veel 26. novembril ja 13. detsembril. Rohkem infot – http://www.sojakool.ee/tule-kulla.

Kaitseväe Akadeemia