fbpx
Uudised

Sõjakooli noorkadetid läksid neljaks nädalaks ühtlustamiskursusele

Eelmise aasta ühtlustamiskursus. Foto: Ave Eerma
Eelmise aasta ühtlustamiskursus. Foto: Ave Eerma

Täna alustasid kaitseväe ühendatud õppeasutuste kõrgema sõjakooli noorkadetid ühtlustamiskursust, kus tuletavad meelde ning ühtlustavad ajateenistuses saadud teadmisi.

Ühtlustamiskursuse jooksul saavad noorkadetid kinnistada ja meelde tuletada välioskusi, mille hulka kuuluvad üksikvõitleja oskused, kaeviku rajamine, välimajutuse korraldamine, maskeerimine ja orienteerumine. Relvaõppest tuletatakse meelde erinevate kaitseväes kasutatavate relvade käsitsemine ja hooldus. Meditsiiniõppes harjutatakse praktiliselt läbi esmaabi andmine erinevate vigastuste puhul.

Ühtlustamiskursuse peamiseks eesmärgiks on uute õppurite taseme ühtlustamine ning ühtekuuluvustunde loomine kadettide seas. Samuti saavad kursuse läbiviijad aimu kadettide pädevustest ning juhiomadustest.

28. augustil saabuvad noorkadetid õppeaasta alguse jalutuskäiguks ja relvanäituseks metsast tagasi ning pärast seda jätkavad ühtlustamiskursust. Lõplikult jõuavad uued kadetid Sõjakooli tagasi septembri kolmandal nädalal ühtlustamiskursuse traditsioonilise lõpurännakuga.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia