fbpx
Uudised

Sõjakooli noorkadettidel algas ühtlustamiskursus

Täna algas Kõrgema Sõjakooli noorkadettidel neli nädalat kestev ühtlustamiskursus, mille eesmärgiks on ühtlustada õppurite sõjalise väljaõppe taset. 

2015.a ühtlustamiskursus. Foto: Ave Eerma
2015.a ühtlustamiskursus. Foto: Ave Eerma

„Noorkadette ootab lisaks sõdurioskuste meeldetuletamisele ees neli nädalat metsa, väljakutseid ja proovilepanekuid,“ ütles ühtlustamiskursuse läbiviija kapten Siim Saavaste.

Välilaagris kinnistavad ja tuletavad noorkadetid meelde välioskuseid, nende hulgas üksikvõitleja oskuseid ja orienteerumist. Samuti läbitakse jaotaseme lahingudrillid ning meditsiiniõpe, kus harjutatakse praktiliselt läbi esmaabi andmine erinevate vigastuste korral ja relvaõpe, kus tuletatakse meelde erinevate kaitseväes kasutatavate relvade käsitsemine.

Ühtlustamiskursuse eesmärgiks on lisaks õppurite sõjalise väljaõppe taseme ühtlustamisele suurendada kadettide ühtekuuluvustunnet ning hinnata nende meeskonnatöö- ja juhiomadusi.

Ühtlustamiskursus lõpeb septembri teisel nädalal lõpurännakuga, kus osalejad saavad omandatud teadmised ja oskused proovile panna.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia