fbpx
Uudised

Sõjakooli sisseastumiskatsed testivad ohvitseri materjali

Sõjakooli sisseastumiskatsetel testitakse nii füüsilist kui ka vaimset poolt. Antud pildil sooritavad kandidaadid kaitseväe üldfüüsilist testi.
Sõjakooli sisseastumiskatsetel testitakse nii füüsilist kui ka vaimset poolt. Antud pildil sooritavad kandidaadid kaitseväe üldfüüsilist testi.

Vähem kui kahe nädala pärast algavatel Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgema Sõjakooli sisseastumiskatsetel pannakse kandidaatidel proovile nii vaimne kui ka füüsiline pool.

22. juulist kuni 25. juulini toimuvad Kõrgemas Sõjakoolis sisseastumiskatsed, kuhu oodatakse kõiki kandideerinuid, olenemata sellest, kas neil on läbitud ajateenistus või minnakse seda alles läbima.

Sisseastumiskatsed algavad 22. juulil hommikul kell üheksa, kui kandidaate oodatakse Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste fuajeesse, kus antakse info edasiseks. Et sisseastumised kestavad mitu päeva, siis on katsete perioodil tagatud majutus Kõrgema Sõjakooli poolt ühiselamutubades.

Esimesse katsete päeva mahub ka katsete korra tutvustamine ja kell üks algab akadeemiline test Tartu ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonna ringauditooriumis (Vanemuise 46, Tartu). Akadeemilise testi kohta võid täpsemalt lugeda siit.

Teisel sisseastumispäeval pannakse proovile kandidaatide kehaline pool ning terve päeva vältel toimub Tähtvere pargis kaitseväe üldfüüsiline test. Testi kohta saad pikemalt lugeda siit.

Lisaks üldfüüsilisele testile algavad teisel päeval algavad ka kutsesobivusvestlused, mis kestavad kuni neljanda päeva kella viieni.

Sisseastumiskatsete tulemused avalikustatakse hiljemalt 29. juulil kella viieks Kõrgema Sõjakooli kodulehel ja KVÜÕA fuajees teadete tahvlil. Uut kursust oodatakse kooli 11. augustist.

Kogu sisseastumiskatseid puudutavat infot avaldame jooksvalt nii sõjakooli kodulehel kui ka ametlikul Facebooki lehel. Tekkinud küsimuste korral võtta kindlasti ühendust meie õppekorraldusspetsialistidega aadressil sojakool[at]mil.ee või helistades telefonil 717 6131.

Kaitseväe Akadeemia