fbpx
Uudised

Sõjakooli vastuvõetud selguvad teisipäeval

Üldfüüsiline test. Foto: Ave Eerma
Üldfüüsiline test. Foto: Ave Eerma

Eile lõppesid kõrgema sõjakooli sisseastumiskatsed. Õppeosakond avaldab vastuvõetute nimekirjad teisipäeval sõjakooli kodulehel ning õppeasutuste fuajees.

​Maaväe eriala vastuvõtukomisjoni esimees leitnant Robert Rajaste sõnul ei tasu neil kandidaatidel heituda, kes sel aastal vastuvõetuks ei osutu. „Soovitan noortel kõigepealt ajateenistus läbida, sest seal nad näevad, kas üldine elukorraldus kaitseväes on see, mida nad on oodanud ning kas ohvitseri karjäär on neile kõige meeldivam ja sobivam,” ütles Rajaste. „Oma valikutes kindlad kandidaadid on sõjakooli uuesti kandideerima oodatud.”

Sel aastal on kõrgema sõjakooli rakenduskõrghariduse õppes õppekohti 60 maaväe, 10 mereväe ja 10 õhuväe erialade õppuritele ning 20 magistriastme õppuritele. Vastuvõetute nimekirjad avalikustatakse teisipäeval, 28. juulil kella viieks sõjakooli kodulehel www.sojakool.ee ning kaitseväe ühendatud õppeasutuste fuajees teadetetahvlil. Uut kursust oodatakse kooli 10. augustist.

Kõrgem sõjakool on noortele, kes soovivad parimat juhtimisalast kõrgharidust Eestis. Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.​

Kaitseväe Akadeemia