fbpx
Uudised

Sõjakooliga tuli tutvuma üle 400 noore

Täna Kõrgemas Sõjakoolis korraldatud lahtiste uste päevale tuli kooliga tutvuma gruppide ja üksikkülastajatena üle 400 noore. 

Lahtiste uste päeva külastajad relvanäitusega tutvumas Foto: Annett Kreitsman
Lahtiste uste päeva külastajad relvanäitusega tutvumas
Foto: Annett Kreitsman

„Tänasel lahtiste uste päeval oli enamik külastajatest gümnaasiumiõpilased, kelle seas huvi Sõjakooli vastu oli keskmiselt kõrgem ning kes kasutasid võimalust Sõjakooli õppimisvõimaluste kohta otse kadettidelt küsida,“ ütles lahtiste uste päeva läbiviija kadett Raivo Alteberg.

Sõjakooli kadetid viisid külastajatele läbi ringkäigu, mille raames tutvustasid nad Eesti riigikaitset, kadetielu ning sõjakooli õppe- ja olmetingimusi. Lisaks said külastajad relvanäitusel tutvuda kaitseväes kasutatava relvastuse ja varustusega ning külastada kaitseväe ühendatud õppeasutuste sõjamuuseumi.

Kõrgem sõjakool korraldab aastas neli avatud uste päeva, neist kaks õppeaasta esimesel ja kaks teisel poolel. Rohkem infot Sõjakooliga tutvuma tulemisest Kõrgema Sõjakooli koduleheküljel http://www.sojakool.ee/tule-kulla/.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia