fbpx
Uudised

Sõjalis-sportlik võistlus toob Tartu tänavatele välivormides ja relvadega kadetid

Kõrgema Sõjakooli patrullvõistlusel osalejad kannavad pildil näidatud varustust. Foto: Ave Eerma
Kõrgema Sõjakooli patrullvõistlusel osalejad kannavad pildil näidatud varustust. Foto: Ave Eerma

Reedel, 8. aprillil korraldab KVÜÕA Kõrgem Sõjakool seoses 97. aastapäeva tähistamisega patrullvõistluse Tartu linnas. Kadetid liiguvad tänavatel võistkondade kaupa ning kannavad välivorme ja lahingrelvi.

Kõrgema Sõjakooli traditsiooniline patrullvõistlus algab reedel, 8. aprillil kell 9.25 Raekoja platsilt ning lõpeb orienteeruvalt kell 16 Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste juures. Võistlus toimub Tartu linnaruumis Tähtvere, Supilinna, Vaksali, Karlova, Kesklinna ja Annelinna linnaosades.

Patrullvõistlusel osalevad seitsmesse segavõistkonda jagatud Kõrgema Sõjakooli kadetid ning külalised Sisekaitseakadeemiast ja välisriikide sõjaväeakadeemiatest. Kõik võistlejad kannavad riigi ja üksuse eraldusmärkidega välivormi ning lahingrelvi. Võistlejad kannavad relvasid kaasas, kuid ei kasuta neid sihtimiseks ega tulistamiseks. Võistkonnad liiguvad jalgsi ning lahendavad kontrollpunktides erinevaid ülesandeid. Võistkondadega kokku puutudes palume suhtuda rahulikult ning võistlejaid mitte segada. Täiendava info saamiseks pöörduge Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste poole.

Patrullvõistlusele eelneb pidulik jalutuskäik, mis algab reedel kell 9.00 Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste eest. Rongkäik liigub mööda Riia maanteed ja Ülikooli tänavat Raekoja platsile, kus KVÜÕA ülem kolonel Martin Herem tervitab Kõrgema Sõjakooli aastapäeval osalejaid ning annab ühisstardi patrullvõistlusele.

Kõrgema Sõjakooli aastapäevapidustused kulmineeruvad laupäeva, 9. aprilli õhtul õppeasutuste saalis peetava kadetiballiga. Aastapäevaüritustel osalevad lisaks Kõrgema Sõjakooli koosseisule ka välisdelegatsioonid Soome, Rootsi, Taani, Poola, Leedu ja Läti sõjaväeakadeemiatest ning Sisekaitseakadeemia kadettide esindus.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme. Sisseastumisdokumente saab Kõrgemasse Sõjakooli esitada tänavu 20. juunist 3. juulini.

Kaitseväe Akadeemia