Täna Tartus Dorpati konverentsikeskuses alanud sõja- ja katastroofimeditsiini konverents keskendub sellel aastal sõjaväe- ja tsiviilkoostööle.
Konverentsi peakorraldaja Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse ülema major Ahti Varblase sõnul on konverentsi eesmärk tutvustada sõjaaja arstidele kriisikoldes käitumise eripärasid.
“Sisuliselt võib öelda, et konverentsi puhul on tegemist meditsiinitöötajate reservõppekogunemisega, kus tutvustame sõjaaja arstidele kuidas toimib kriisimeditsiin,” ütles major Varblane.
Kahepäevasel konverentsil esineb 18 eksperti sõjameditsiiniga seotud teemadel. Teiste hulgas esineb loenguga endine Los Angelese traumakliiniku arst doktor Peep Talving, kes räägib kliinilisest meditsiinist. Äramärkimist väärib ka Hollandi reservkolonel Walter Henny ettekanne meditsiinimeeskonna ressursside juhtimisest.
Konverentsist võtavad osa meditsiinitöötajaid erinevatest haiglatest ja kiirabi keskustest, Tartu Ülikoolist, Tallinna ja Tartu tervishoiu kõrgkoolist ning rahvusvahelised külalised. Kokku osaleb konverentsil rohkem kui 250 inimest.
Lisaks konverentsile korraldatakse samal ajal Dorpati konverentsikeskuses tehnikanäitus, kus katiseväe meedikud tutvustavad erakorralise- ja katastroofimeditsiiniga seotud õppematerjale ning varustust.
KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiini keskus ja kaitseväe meditsiiniteenistus korraldavad konverentsi seitsmendat korda, esimest korda viidi üritus läbi 2006. aastal.
KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse ülesandeks on kaitseväelaste, reservmeedikute ja meditsiiniüliõpilaste sõja- ja katastroofimeditsiini õppe läbiviimine. Eesmärgiks on võimalikult kaasaegne, praktilise suunitlusega ning ühtlustatud väljaõpe tsiviilmeditsiinis harva esinevate kriiside ja vigastuste lahendamiseks. Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on sõjalise teadus- ja arendustegevuse edendajaks Eestis, oma partneritega tehakse koostööd ülemaailmselt.
Rohkem infot konverentsi kohta siit.