Täna algas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes meditsiini vanemstaabiohvitseride kursus, mille käigus täiendavad teadmisi Eesti, Leedu ning Rootsi kaitsevägedes töötavad arstid.
„Kursus on mõeldud eelkõige brigaadi ja kõrgemate üksuste staapides töötavate arstide teadmiste värskendamiseks. Samuti on oluline, et kursuse käigus saavad erinevate riikide meditsiiniohvitserid ühiselt töötada ning seeläbi koostööd sujuvamaks muuta,“ ütles kursuse korraldaja, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste meditsiinikeskuse ülem major Ahti Varblane.
Kursusel tutvustatakse kaasaegseid suundi sõjameditsiini planeerimises ning värskendatakse meditsiiniohvitseride oskusi otsuse vastuvõtmise protsessis.
Kaks nädalat vältavast kursusest võtavad osa KVÜÕA ja Balti Kaitsekolledži õppejõud ning vanemohvitserid ülejäänud kaitseväe üksustest. Üheks õppejõuks on näiteks Walesis Glamorgani Ülikoolis katastroofimeditsiini professorina töötav erukindralmajor. Instruktorid on pärit Eestist, Leedust, Rootsist, Inglismaalt ja Belgiast.
Kursust korraldatakse KVÜÕA-s teist korda, esimene meditsiini staabiohvitseride kursus peeti Tartus möödunud aastal. Kursus kestab 10. juunini.