fbpx
Uudised

Soome kaitsejõudude teadusuuringute juht külastas KVÜÕA´d

Eile, 15.veebruaril külastasid Soome kaitsejõudude teadus- ja arendustegevuse juhid kaitseväe ühendatud õppeasutusi, kus arutati erinevaid koostöövõimalusi kahe riigi kaitsevägede vahel ja leiti, et olemasolevad sarnased huvid annavad alused erinevateks ühisuuringuteks.

„Soome kollegid olid väga avatud ja nende entusiasm ning valmidus koostööks on rõõmustav, „ ütles KVÜÕA rakendusuuringute keskuse ülem kolonel-leitnant Sten Allik. „Mitmeid konkreetseid koostöömõtteid sai idanema pandud, ühishuvi kasvatab neid nüüd edasi,“ lisas kol-ltn Allik.

Pika ja töise kohtumise käigus vahetati kogemusi, arutati kaitsealaste teadustegevuste kitsaskohti, sealhulgas personali- ja teadusrahastusprobleeme, mida esineb mõlemas riigis. Samuti räägiti ühistest huvidest ja selle käigus ühisuuringutest ning Soome kaitsejõudude kogemuse rakendamisest Eesti kaitseväe teadus- ja arendustegevuse kompetentsi ülesehitamisel.

Soome delegatsiooni kuulusid ühendstaabi peateadur kolonel Jyri Kosola, kolonel Olli Klemola Soome kaitseuuringute agentuurist ja härra Olli Aro Soome kaitsejõudude ühendstaabist.

Kaitseväe Akadeemia