fbpx
Uudised

Soome Sõjakooli logistikakadetid ja õppejõud külastasid Eestit

4.-5. augustini külastasid Soome Sõjakooli Logistikakooli kadetid ja õppejõud Eestit. Visiidi eesmärgiks oli anda kadettidele ülevaade Eesti kaitsejõududest, meie logistilisest süsteemist ja selle rakendamisest välismissioonidel ning siinsest ohvitseride haridus-ja koolitussüsteemist.

Esimesel päeval tutvusid Soome kadetid ja õppejõudud Kaitseväe Peastaabis Eesti logistikute tööga välismissioonidel ning Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Matkekeskusega. Õhtul kohtus Soome õppejõududega KVÜÕA ülem kolonel Aarne Ermus, kadetid tutvusid Kõrgema Sõjakooli õppuritega sõjakooli kadetikasiinos.

Kadetid tutvusid ka Balti Kaitsekolledži ning Kuperjanovi jalaväepataljoniga, kus väeosa juhtkond tutvustas külalistele pataljoni logistilist võimekust ja väljaõpet.

“Oleme külastanud sõjakooli 7-8 aastat järjest ja kadettide tagasiside on iga kord näidanud, et see on nende jaoks väga õpetlikuks kogemuseks,” ütles Logistikakooli õppejõud major Arto Toivanen. “Visiidi käigus tekkiv suhtevõrgustik on hea investeering tulevaseks koostööks,” arvas major Toivanen.

Soome logistikakooli viimase aasta kadettidele oli see esmakordseks visiidiks KVÜÕAs. Nende kahe ja poole aasta pikkune õpe lõpeb paari nädala pärast.

Kaitseväe Akadeemia