fbpx
Uudised

Suundorienteerumise esikoht taas kapten Liblikule

Õhutõrjepataljoni ülem major Tikerpuu (kaardiga) analüüsib pärast võistlust rada

Eile Elvas korraldatud kapten Urmas Aali nimelise suundorienteerumisvõistluse võitis Kaitseväe Peastaabi staabiohvitser kapten Urmo Liblik.

Kapten Liblik saavutas võidu nii üldarvestuses kui ka kaptenite auastme arvestuses. Võitja läbis Elvas Tartumaa Terviskeskuse 6 km pikkuse 13-15 kontrollpunktiga võistlusdistantsi ajaga 37:03.

„Seekordne rada oli mitmekülgne, kus sai osa maad kiiresti joosta, aga samas oli rajal ka kohti, kus tuli olla tähelepanelik, et vigu vältida,“ sõnab kapten Liblik. „Ega selle kuuma ilmaga just kõige teravam minek olnud ja sisse tulid ka mõned vead, aga õnneks need lõpptulemust ei mõjutanud.“

Teise koha meeste hulgas saavutas Marek Zahkna Kaitseväe Peastaabist, kolmandaks tuli seersant Mati Sarap Suurtükiväepataljonist.

Naistest oli parim leitnant Kersti Vennik Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustest ajaga 1.07.20. Teise koha pälvis kadett Katriin Männa Kõrgema Sõjakooli 3. õhuväe põhikursuselt ning kolmandana lõpetas naiste arvestuses kadett Anna Kern Kõrgema Sõjakooli 13. põhikursuselt.

Parima võistkonna tiitli võitis Õhuvägi, teiseks tuli Õhutõrjepataljon ja kolmanda koha saavutas Kõrgema Sõjakooli 14. põhikursuse I võistkond.

Võistlusel osalesid Side-ja Staabipataljoni, Vahipataljoni, Õhutõrjepataljoni, Kalevi jalaväepataljoni, Õhuväe, Kaitseväe Peastaabi, Kaitseliidu Peastaabi, KVÜÕA Kõrgema Sõjakooli ning KVÜÕA ja Balti Kaitsekolledži kaitseväelastest komplekteeritud võistkonnad.

Orienteerumisvõistlusest võttis sel korral osa 110 võistlejat.

Esmakordselt viidi võistlus läbi 1998. aastal ja seda Sõjakooli orienteerumisvõistluse nime all. Alates 2002. aastast on võistlus kapten Urmas Aali nimeline.

Kapten Urmas Aal oli aastatel 1999-2001 Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgema Sõjakooli ülem. Suure spordihuvilisena kaasas ta nii oma kolleege kui Kõrgema Sõjakooli kadette aktiivselt spordi tegemisse. 2001. aastal traagiliselt hukkunud kapten Aali jaoks jäi viimaseks rivistuseks KVÜÕA aulas toimunud Kõrgema Sõjakooli suundorienteerumise autasustamisrivistus.

Kaitseväe Akadeemia