fbpx
Uudised

Tallinnas toimus järjekorras 16. tipptasemel sõja- ja katastroofimeditsiini konverents

Eile algas Tallinnas Alexela kontserdimajas järjekorras 16. sõja- ja katastroofimeditsiini konverents, mis tõi kokku nii tsiviil- kui militaarvaldkonna spetsialistid Eestist ja NATO partnerriikidest ning pakkus kuulajatele võimalust teaduspõhiseks diskussiooniks sõja- ja katastroofimeditsiiniga seonduvatel teemadel.

„Sõja- ja katastroofimeditsiini konverents on üks suurimaid ja vanimaid oma valdkonna konverentse,“ ütles konverentsi korraldaja Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse ülema ülesannetes olev leitnant Valter Voomets. „Iga-aastane konverents loob platvormi ja suurepärase võimaluse anda edasi sõjameditsiinialaseid parimaid teadmisi, vahetada kogemusi, tutvuda innovaatiliste meditsiinivahenditega ning arendada suhteid erialaspetsialistide vahel.“

Seekordse konverentsi juhtivateks teemadeks olid kaitseväe ja terviseameti koostöö tervishoiuteenuse toimepidevuse tagamisel kriisisituatsioonis, lahingvigastused ja nende käsitlemine, sõja mõju vaimsele tervisele ning keemia-, kiirgus- ja bakterioloogilise saastega seotud ohud.

Konverentsi paneeldiskussioonist võttis osa ka kaitseminister Hanno Pevkur. „Katastroofi- ja sõjameditsiini arendamine on oluline osa riigikaitses,“ sõnas kaitseminister. „Oleme ka riigina seda valdkonda arendamas ja rajamas rahvusvahelisel tasemel sõja- ja katastroofimeditsiini keskust, kus kaitsevägi jagab kõiki oma teadmisi ka meditsiinitudengitega ja teiste koostööpartneritega. Peame veel ühiselt arendama masskannatanutega tegelemist ja evakuatsiooni sõja tingimustes, ent teeme selle kõige nimel tööd.“

Kahepäevase konverentsi jooksul tegid ettekandeid oma ala spetsialistid Ukrainast, Soomest, Lõuna-Aafrika Vabariigist, Norrast, USA-st, Kanadast, Suurbritanniast, Rootsist, Iisraelist, Hispaaniast ja Eestist.

Lisaks põnevatele ettekannetele oli külalistel võimalik tutvuda meditsiinilise varustuse ja tehnikaga ning võtta osa praktilistest töötubadest. „Konverentsil on võimalus õppida töötubades ultraheli uuringute tegemist, harjutada virtuaalreaalsuses esmaabi andmist ning palju muud. Lisaks toimub ka traditsiooniline Agile Sparrow nimeline traumahaigele taktikaliselt esmaabi andmise võistlus, mille kolm parimat võistkonda saavad vinged auhinnad,“ lisas leitnant Voomets.

Sõja- ja katastroofimeditsiini konverentsist võttis kahe päeva jooksul osa rohkem kui 800 huvilist, kelle seas on esindatud nii kaitseväe- kui ka tsiviilmeedikud, Tartu ülikooli arstitudengid, Tartu ja Tallinna tervishoiu kõrgkoolide tudengid, politsei- ja piirivalveameti ning päästeameti töötajad, ministeeriumide ja tsiviilhaiglate esindajad ning teised valdkonnast huvitatud nii Eestist kui välismaalt. Konverentsil oli võimalik osaleda ka virtuaalselt reaalajas.

Iga aastast sõja- ja katastroofimeditsiini konverentsi korraldab Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskus (SKMK), mis tegeleb Eestis sõja- ja katastroofimeditsiinialase teadus- ja arendustegevusega. Samuti viib SKMK läbi sõja- ja katastroofimeditsiinialast väljaõpet kaitseväelastele, meditsiiniüliõpilastele ning teistele koostööpartneritele Eestist ja välismaalt.

Rohkem pilte SIIN.

Kaitseväe Akadeemia