fbpx
Uudised

Täna algas Lahingukoolis reservrühmaülema kursus ajateenijatele

Täna algas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis kaheksa nädalat kestev reservrühmaülema kursus, mille läbib 81 õppurit

Eelmise aasta reservrühmaülema kursuse õppurid väliharjutusel. Foto: Annett Kreitsman

„Koolitame üle Kaitseväe 81 rühmaülema kandidaati, kes peavad olema võimelised kaheksa nädala möödumisel täitma rühmaülema ülesandeid spetsialisti juhendamisel,“ ütles kursuseülem leitnant Irene Kool.

Reservrühmaülema kursus koosneb viienädalasest baasmoodulist ja kolmenädalasest spetsialiseerumismoodulist. Baasmoodulis keskendutakse esmastele teadmistele, oskustele ja protseduuridele (jalaväe)rühma juhtimisel ründavates, kaitsvates ja kaasnevates tegevustes ning arendatakse kursuslaste oskusi tegutsemaks sõjaväelise juhina rühmaülema ametikohal rahu- ja sõjaajal.

Baasõppe läbivad kõik õppurid koos, alates erialakursusest on õppuritel võimalik spetsialiseeruda vastavalt oma ametikoha nõuetele. Võrreldes eelmise aastaga on õppurite spetsialiseerumismoodul ühe nädala võrra pikem, baasosa jääb samaks.

Reservrühmaülemate baaskursuse läbides saavad õppurid reservrühmaülemateks ning pärast reservväelaste õppekogunemist reservohvitserideks. Kursuse läbimine on eelduseks lipniku auastmele esitamiseks.

Võrus paiknevas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere. Kooli õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks.

Kaitseväe Akadeemia