fbpx
Uudised

Täna algasid Kõrgema Sõjakooli sisseastumiskatsed

Ootamas sissepääsu Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustesse. Kokku on täna oodata rohkem kui 200 kandidaati.
Ootamas sissepääsu Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustesse. Kokku on täna oodata rohkem kui 200 kandidaati.

Rohkem kui 200 kandidaati oodatakse Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustesse, kus läbitakse sisseastumiskatsed Kõrgema Sõjakooli põhi- ja keskastme kursusele.

Katsetele otse ajateenistusest tulnud reamees Karri Peetermann tunnistas, et tegi valiku sõjakooli kasuks juba mitu aastat tagasi. „Olen viis aastat tegelenud militaarspordiga ja kuulun ka Kaitseliitu. Sõjakoolist ootan, et õpiks ennast paremini tundma, saada head haridust ja saan tegeleda sellega, mis mulle meeldib,“ rääkis reamees Peetermann.

Viimases Estcoy ridadesse kuulunud reservseersant Harry Härra ohvitseritee karjäärvalik sündis tema sõnul alles kolm nädalat tagasi. „Kaalusin pikalt vanemallohvitseriks minekut, kuid tegin otsuse lõpuks ohvitserikarjääri kasuks. Soovin minna õppima maaväe põhikursusele jalaväe erialale ning loodan, et äkki saan tulevikus tegeleda lahingumasinatega,“ ütles Härra.

Esimesse katsete päeva mahub katsete korra tutvustamine ja kell üks algab akadeemiline test Tartu ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonna ringauditooriumis. Homme pannakse proovile kandidaatide kehaline pool ning terve päeva vältel toimub Tähtvere pargis kaitseväe üldfüüsiline test.

Lisaks üldfüüsilisele testile algavad teisel päeval algavad ka kutsesobivusvestlused, mis kestavad kuni neljanda päeva kella viieni.

Katsed leiavad aset 22. juulist kuni 25. juulini. Sisseastumiskatsete tulemused avalikustatakse hiljemalt 29. juulil kella viieks Kõrgema Sõjakooli kodulehel ja KVÜÕA fuajees teadetetahvlil. Uut kursust oodatakse kooli õppima 11. augustist.

Kogu sisseastumiskatseid puudutavat infot avaldame jooksvalt nii sõjakooli kodulehel kui ka ametlikul Facebooki lehel. Tekkinud küsimuste korral võtta kindlasti ühendust meie õppekorraldusspetsialistidega aadressil sojakool[at]mil.ee või helistades telefonil 717 6131.

Sisseastumiste pildigalerii on nähtav siit.

Kaitseväe Akadeemia