fbpx
Uudised

Täna algasid sisseastumiskatsed Kõrgemasse Sõjakooli

Täna algasid Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgemas Sõjakoolis sisseastumiskatsed, mille käigus peavad kandidaadid sooritama vaimse võimekuse testi, läbima kutsesobivusvestluse ning üldfüüsilise testi.

“Minu jaoks oli testis matemaatika ja geomeetria osa üsna lihtne, sõnavara osa tundus pisut keerulisem, kuid jõudsin ülesannetega ilusti aega,” ütles katsetel osalenud Silva Lill, kelle suurem huvi sõjakooli vastu tekkis ajateenistuses. “Olen alates 2009. aastast olnud Kaitseliidu liige. Esialgu olin kodutütar, nüüd juhin ise kodutütarde rühma ja sealt tekkis huvi minna edasi Kaitseliitu ning sealt omakorda kaitseväkke,“ ütles Lill.

Kandidaatide vastuvõtt sõjakooli toimub paremusjärjestuse alusel, lähtudes akadeemilise testi ja kutsesobivusvestluse tulemustest. Tänavu ei hinnata füüsilise ettevalmistuse testi läbimist paremusjärjestuse osana, küll aga tuleb test sooritada tegevteenistusse astumise nõudena.

Sisseastumiskatsete tulemused ja pingereas vastuvõetavad õppurid avaldatakse sisseastujate infosüsteemis (SAISis) 19. juulil kell 14. Kõrgem Sõjakool korraldab tänavu ka täiendava vastuvõtu maa- ja mereväe õppesuunale, mis kestab 23. juuli keskööni läbi SAISi. Täiendava vastuvõtu sisseastumiskatsed toimuvad 30.-31. juulil.

Kõrgema Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- ja õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakenduskõrghariduse sõjaväelises juhtimises ja neile omistatakse nooremleitnandi auastme. Nooremohvitseride teenistus jätkub pärast kooli lõpetamist maaväe, mereväe või õhuväe üksustes.

Rohkem pilte tänastest katsetest: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58871 .

Kaitseväe Akadeemia