fbpx
Uudised

Täna saab Intellektikal vestelda kadettidega Kõrgemas Sõjakoolis õppimisest ning elu-olust

Intellektika 2015. Foto: Õnne Allaje
Intellektika 2015. Foto: Õnne Allaje

Täna tutvustavad Kõrgema Sõjakooli kadetid haridus- ja infomessil Intellektika maa-, mere- ja õhuväe õppesuundadel õppimise võimalusi, kooli elu-olu ning messialal liigub ringi ka lahingupaar, kes tutvustab huvilistele sõduri varustust ning kaitseväes kasutatavat relvastust.

Räpina ühisgümnaasiumis õppiv 17-aastane Jaakob Suurmets vestles kadettidega väga pikalt. Suurmets ütles, et tal on sõjakoolis õppimise vastu suur huvi ning kadettidelt küsis ta kooli üldisest korralduse ja karjäärivõimaluste kohta. „Mulle meeldib, et täna rääkisid meiega kadetid, sest nemad on just praegu seal õppimas ning annavad kõige parema ülevaate,“ ütles Suurmets. Noormees lisas, et suure tõenäosusega võib teda pärast ajateenistuse läbimist näha juba kõrgema sõjakooli ridades.

Jõgevamaa gümnaasiumis õppiv 18-aastane Kätleen Noormägi proovis selga varustust täis seljakotti ning ütles, et varsti seisab ka temal ees üks välilaager. „Ma võtan koolis valikainena riigikaitset ning puutun sarnase varustusega kokku,“ ütles Noormägi. Kaitsevägi pakub talle huvi, küll aga pole ta sõjakooli astumises veel väga kindel. Varustust täis kott oli Noormägi arvates väga raske: „Ma ei mõista, kuidas sõduripoisid suudavad nii pikki rännakuid sellise kotiga läbida. Täiesti uskumatu!“

Haridusmessi Intellektika on võimalik külastada täna Tartu Näitustes kuni kella 18-ni. Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia