Kõrgem sõjakool immatrikuleerib rakenduskõrghariduse õppekavadele 85 õppurit ning magistriastme õppesse 10 tegevväelast.
Vastuvõtukomisjoni esimehe abi major Veljo Raide sõnul pidid kandidaadid kõigist sisseastumiskriteeriumitest lähtuvalt tiheda sõela läbima. “Anname võimaluse end ühtlustamiskursusel tõestada ka mõnele sellisele kandidaadile, kes akadeemilise testi edukalt läbis, kuid üldfüüsilises testis mõne ala napilt alla normi sooritasid,” ütles major Raide. “See annab õppejõududele võimaluse kandidaadi juhiomadusi hinnata ning kandidaadile võimaluse oma üldfüüsilist vormi parendada ja ühtlustamiskursuse lõpus test uuesti sooritada,” lisas major Raide.
Kõrgem sõjakool immatrikuleerib 67 tudengit 19. maaväe põhikursusele, 6 tudengit 5. mereväe põhikursusele, 12 tudengit 7. õhuväe põhikursusele ning 10 tegevväelast keskastmekursusele magistriõppesse.
Sõjakool võtab maaväe erialale vastu kuus kandidaati, kes eelmisel aastal sisseastumiskatsed edukalt läbisid ning ajateenistusse läksid. Sel aastal sooritasid sisseastumiskatsed edukalt 13 maaväe eriala kandidaati ja üks õhuväe eriala kandidaat, kes saavad kooli õppima asuda järgmisel aastal pärast ajateenistuse läbimist.
Õppeosakond avalikustab vastuvõetute nimekirjad tänase päeva jooksul kõrgema sõjakooli kodulehel ja kaitseväe ühendatud õppeasutuste peamaja fuajees. Vastuvõetud saavad oma õppima tulekut kinnitada SAIS-is kuni 6. augusti õhtuni. Uut kursust oodatakse kooli 10. augustist.
Kõrgem sõjakool on noortele, kes soovivad parimat juhtimisalast kõrgharidust Eestis. Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.