fbpx
Uudised

TÄNASEST ALGAS DOKUMENTIDE VASTUVÕTT KAITSEVÄE AKADEEMIASSE

Tänasest kuni 26. juunini saab esitada sisseastumisdokumente Kaitseväe Akadeemia rakenduskõrgharidusõppe maa-, mere- ja õhuväe õppesuundadele läbi sisseastumise infosüsteemi SAIS.

Tänavused sisseastumiskatsed toimuvad 11.-14. juulini Tartus Kaitseväe Akadeemias. Katsetel tuleb sooritada vaimse võimekuse test ning kutsesobivusvestlus, mille tulemuste põhjal kujuneb kandideerijate paremusjärjestus. Sisseastumiseks vajaliku lävendi ületavad need, kelle kahe katse koondtulemus on vähemalt 46,66%.

Sisseastumiskatsed saab sooritada ka enne ajateenistust, kuid kandidaadid immatrikuleeritakse akadeemiasse alles pärast ajateenistuse läbimist.

Sel aastal on avatud Kaitseväe Akadeemia rakenduskõrghariduse tasemel maa-, mere- ja õhuväe õppesuundadel kokku 90 õppekohta, kus õpingute kestvuseks on kolm aastat. Lisaks toimub mereväe kadettidel osa õppest ka TalTech Eesti Mereakadeemias ning õhuväe kadettidel Eesti Lennuakadeemias.

Akadeemias õppivatele kadettidele on tagatud igakuine palk alates 900 eurot, tasuta elamiskoht akadeemia ühiselamus Tartu kesklinnas ning meditsiiniline abi. Kooli lõpetajad saavad kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnanti auastme ning neid ootab ees kindel karjäär kaitseväes.

Sisseastumisdokumente saab Kaitseväe Akadeemia rakenduskõrgharidusõppesse esitada SAIS-i vahendusel 23. maist kuni 26. juunini. Täpsem informatsioon sisseastumistingimuste ja -katsete kohta on leitav Kaitseväe Akadeemia kodulehelt www.kvak.ee või www.ohvitser.ee.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule.

 

Kaitseväe Akadeemia