fbpx
Uudised

Tänasest algas dokumentide vastuvõtt Kaitseväe Akadeemiasse

Tänasest kuni 27. juunini saab esitada sisseastumisdokumente Kaitseväe Akadeemia rakenduskõrgharidusõppe maa-, mere- ja õhuväe õppesuundadele läbi sisseastumise infosüsteemi SAIS.

„Kaitseväe Akadeemiasse ootame õppima kõiki teotahtelisi inimesi, kes näevad endas tulevast ohvitseri ning keda suunab soov olla lahinguväljal sõna otseses mõttes üksuse ülem,“ ütles Kaitseväe Akadeemia õppurkorpuse ülem major Viljar Niinepuu.

Tänavused sisseastumiskatsed toimuvad 12.-15. juulini Tartus Kaitseväe Akadeemias. Katsetel tuleb sooritada vaimse võimekuse test ning kutsesobivusvestlus, mille tulemuste põhjal kujuneb kandideerijate paremusjärjestus. Sisseastumiseks vajaliku lävendi ületavad need, kelle kahe katse koondtulemus on vähemalt 46,66%.

Sisseastumiskatsed saab sooritada ka enne ajateenistust, kuid kandidaadid immatrikuleeritakse akadeemiasse alles pärast ajateenistuse läbimist.

Sel aastal on avatud Kaitseväe Akadeemia rakenduskõrghariduse tasemel maa-, mere- ja õhuväe õppesuundadel kokku 92 õppekohta, kus õpingute kestvuseks on kolm aastat. Lisaks toimub mereväe kadettidel osa õppest ka TalTech Eesti Mereakadeemias ning õhuväe kadettidel Eesti Lennuakadeemias.

Akadeemias õppivatele kadettidele on tagatud igakuine palk alates 800 eurot, tasuta elamiskoht akadeemia ühiselamus Tartu kesklinnas ning meditsiiniline abi. Kooli lõpetajad saavad kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnanti auastme ning neid ootab ees kindel karjäär kaitseväes.

Sisseastumisdokumente saab Kaitseväe Akadeemia rakenduskõrgharidusõppesse esitada SAIS-i vahendusel 24. maist kuni 27. juunini. Täpsem informatsioon sisseastumistingimuste ja -katsete kohta on leitav Kaitseväe Akadeemia kodulehelt www.kvak.ee või www.ohvitser.ee.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule.

Kaitseväe Akadeemia