fbpx
Uudised

Tartu noored õppisid esmaabi andmist

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste (KVÜÕA) sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse meedikud käisid täna Tartu Forseliuse kooli noortele esmaabi andmist õpetamas.

Noored esmaabivõtteid õppimas. Foto: Ivika Lehtsalu

„Lastel oli väga huvitav, ülesanded meeldisid neile ja olid jõukohased. Nad said vastata küsimustele ning proovida praktiliselt, kuidas keerata abivajajat külili ja kuidas siduda peahaava või vigastatud kätt,“ ütles Forseliuse kooliõde Kristi Lõhmus, kes koos KVÜÕA meedikutega esmaabi andmist õpetas.

KVÜÕA meedikud viisid esmaabiteemalist võistlust läbi Tartu Forseliuse kooli õpilastele spordipäeva raames. Lisaks vigastuste sidumisele pidid koolinoored kokku panema ka toidupüramiidi ning andma esmaabi minestanud inimesele.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse ülesanne on viia läbi kaitseväelaste, reservmeedikute ja meditsiiniüliõpilaste sõja- ja katastroofimeditsiinialast väljaõpet. Eesmärgiks on võimalikult nüüdisaegne, praktilise suunitlusega ning ühtlustatud väljaõpe tsiviilmeditsiinis harva esinevate kriiside lahendamiseks ja vigastustega tegelemiseks.

Galerii: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58346

 

Kaitseväe Akadeemia