fbpx
Uudised

Tartu Ülikooli tudengid tutvusid Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustega

IMG_7587Tartu Ülikoolis militaar- ja sisekaitsetehnoloogiate õppeainet läbivad tudengid tutvusid eile Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ülesehituse ja ülesannete ning kadettide elamistingimustega.

​Õppeasutuste ülem kolonel Martin Herem rääkis tudengitele Kõrgema Sõjakooli ja Lahingukooli kursustest ning üldisemast ohvitseride ja allohvitseride väljaõppe- ja karjäärimudelist. Kolonel Herem tutvustas ka peamiselt rakendusuuringute keskuse tehtavat teadus- ja arendustegevust, sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse ülesandeid ning nende kahe struktuuriüksuse koostööd teiste kõrgkoolide ja teadusasutustega.

Kursusel osalenud tudengi hinnangul ilmestasid Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste üldine tutvustus ja ringkäik hästi seda, kuivõrd vajalik on Eestile taolise kõrgkooli olemasolu. „Selle kooli lõpetanud ohvitserid on need julged ja arukad juhid, kes vajadusel koostöös reservväelaste ja kaitseliitlastega kaitsevad meie ühist territooriumi ja tagavad riigi järjepidevuse. Seega on õppeasutuste roll tagada sõjalise juhtimise õpetamisega kindel valmisolek, millele tuginedes võib kindlustundega väita, et Eesti on kaitstud.”

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste mere- ja õhuväekadettide õpe toimub koostöös Eesti Lennuakadeemia ja TTÜ Eesti Mereakadeemiaga ning teadus-ja arendustegevust koostöös näiteks Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooliga. KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiinikeskus koolitab lisaks kaitseväelastele ka Tartu Ülikooli ning Tartu ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli meditsiinitudengeid.

Kaitseväe Akadeemia