fbpx
Uudised

Tartus algas Kaitseväe suurim meditsiiniõppus

Selle nädala alguses algas Tartus Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse suurharjutus Varblaserünnak 2018, millest võtab osa ligi 150 kaitseväelast ja meedikut, sealhulgas liitlased Taanist. 

„Õppuse eesmärgiks on erineva tasandi meditsiiniüksuste koostöö harjutamine ja kuna meil on ka taanlased kohal, siis ka rahvusvahelise koostöö harjutamine. Koostöö liigub kindlasti paremuse poole, võrreldes eilsega on täna oluliselt parem just kannatanute üleandmine, nende vastuvõtmine ja omavaheline suhtlemine,“ ütles harjutuse üldjuht major Indrek Olveti.

Nädala alguses alanud meditsiiniüksuste koostööharjutusel testitakse personali tegutsemist traumameeskonnana tuvastamaks võimalikke puudujääke väljaõppes, harjutatakse erineva tasandi meditsiiniüksuste vahelist koostööd, rahvusvahelist koostööd ning haavatute evakuatsiooni koordineerimist.

Harjutusel osaleb ligi 150 tegevväelast, reservväelast ja ajateenijat kaitseväe ühendatud õppeasutustest, Kuperjanovi jalaväepataljonist, Viru jalaväepataljonist ja 1. jalaväebrigaadi tagalapataljonist. Lisaks osalevad harjutusel esimest korda ka liitlased Taanist. Tegemist on ettevalmistusega suurõppuseks Siil 2018.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse ülesanne on kaitseväelaste, reservmeedikute ja meditsiiniüliõpilaste sõja- ja katastroofimeditsiini õppe läbiviimine. Eesmärk on võimalikult kaasaegne, praktilise suunitlusega ning ühtlustatud väljaõpe tsiviilmeditsiinis harva esinevate kriiside ja vigastuste lahendamiseks.

Rohkem pilte näed siit: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58629.

Kaitseväe Akadeemia