Tänasest kolmapäevani toimub Tartus Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes NATO peaarstide komitee töögrupi ekspertide kohtumine, mille raames arutatakse sõjameditsiini väljaõpe-eeskirjade uuendamist.
KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse ülema major Ahti Varblase sõnul toimuvad säärased väljaõpet puudutavate eeskirjade uuendamise kohtumised iga kolme aasta tagant. „Muuhulgas arutame sõduritele antava esmaabiõppe kaasajastamist, kus Eesti roll on jagada oma kogemust ja anda seeläbi panus töögrupi tegevusse,“ ütles major Varblane.
Major Varblase sõnul osaleb Eesti kaks korda aastas kohtuva töögrupi töös kolmandat aastat.
„Töögrupi kohtumistel vahetatakse kogemusi meditsiiniväljaõppes NATO liikmesriikides. Lisaks planeerime ühiseid rahvusvahelisi sõjameditsiinilisi õppuseid ja harjutusi,“ sõnas major Varblane.
Tartus toimuvast sõjameditsiini kohtumisest võtab osa kümme eksperti erinevatest riikidest ja üksustest. Kohal on esindajad NATO peakorterist, NATO meditsiini kompetentsikeskusest ning Norrast, Taanist, Hollandist, Ameerika Ühendriikidest, Belgiast, Prantsusmaalt ja Rootsist.
KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse ülesandeks on kaitseväelaste, reservmeedikute ja meditsiiniüliõpilaste sõja- ja katastroofimeditsiini õppe läbiviimine. Eesmärgiks on võimalikult kaasaegne, praktilise suunitlusega ning ühtlustatud väljaõpe tsiviilmeditsiinis harva esinevate kriiside ja vigastuste lahendamiseks. Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on sõjalise teadus- ja arendustegevuse edendajaks Eestis, oma partneritega tehakse koostööd ülemaailmselt.