fbpx
Uudised

Tartus esitletakse ajateenijate kompleksuuringu esimesi tulemusi

Reedel, 27. jaanuaril esitletakse Tartus Dorpati konverentsikeskuses strateegilise jätkusuutlikkuse kompetentsikeskuse aastakonverentsil ajateenistusse astunute seas läbiviidud kompleksuuringu esimeste etappide tulemusi.

Keskuse nooremteaduri Tiia-Triin Truusa sõnul keskendutakse kaitsevaldkonna inimvaraga seotud uuringutele ja lahatakse teemasid, mis on tähtsad eelkõige kaitsevaldkonnaga seotud osapooltele.

Kolmandal omataolisel konverentsil tutvustatakse 2016. aastal esmakordselt ajateenistusse astunute seas läbiviidud kompleksuuringu esimeste etappide tulemusi ning arutletakse kas ja kuivõrd erinevad on vabatahtlikult ja kutse alusel ajateenistusse astunute ootused teenistusele, motivatsioon, hoiakud, suhtumine kaitseväkke, kuivõrd sõduri baaskursuse läbimine muudab ajateenijate arvamusi ja suhtumist ning milline on ajateenijate terviseprofiil ja kuidas on see muutunud.

Lisaks esitletakse tulevaste kutsealuste uimasti ja alkoholitarbimise levimust ja toitumise eripära noorte hulgas ning lahatakse reservväelaste uurimise temaatikat, naiste osalust kaitseväes ning veteranide toimetulekut tööturul.

Ettekandeid teevad oma ala spetsialistid Strateegilise Jätkusuutlikkuse Kompetentsikeskusest, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustest, Kaitseministeeriumist, Rahvusvahelisest Kaitseuuringute Keskusest, Tervise Arengu Instituudist ja Tartu Ülikoolist.

Konverents algab reedel, 27.jaanuaril kell 10.00 Tartus Dorpat konverentsikeskuse Struwe II saalis. Konverentsi ajakava ning ettekannete teemad leiate: http://www.ksk.edu.ee/teadus-ja-arendustegevus/strateegilise-jatkusuutlikuse-kompetentsikeskuse-aastakonverents-2017/ Eelnev viide avaneb uues aknas .

SJKK loodi 2014. aasta jaanuaris Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi ja tervise arengu instituudi koostöös vastamaks kaitseministeeriumi vajadusele täiendada inimressursiga seotud kompetentsi ja teadmist kaitsevaldkonnas.

Kaitseväe Akadeemia