fbpx
Uudised

Tartus harjutati kiirituskahjustusega kannatanu käsitlemist

Reedel lõppes kaitseväe ühendatud õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse, Ameerika Ühendriikide ja NATO Meditsiinikeskuse koostöös läbi viidud rahvusvahelise kiirituskahjustusega kannatanu meditsiinilise käsitlemise kursus, mis oli esimene sellelaadne Eestis.

„Kursuse läbiviimine oli KVÜÕA-le suureks auks, aga ka suureks vastutuseks. Saime kursusega näidata meie head koostöövõimet NATO liitlastele, aga ka teistele partnerriikidele,“ ütles KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse vanemõde nooremleitnant Hele-Reet Lille.

Kursuse eesmärgiks oli õpetada, kuidas käsitleda erakorralist haiget, kes lisaks muudele vigastustele on saanud ka radiatsioonikahjustuse, õigete kaitsevahendite valimist ja kasutamist, radiatsioonikahjustuse diagnoosimist ning seda, kuidas vähendada radioaktiivse saaste levimist meditsiinilise käsitlemise käigus.

Lisaks kaitseväe arstidele ja õdedele osalesid kursusel meedikud tsiviilhaiglatest ja kiirabiteenust pakkuvatest asutustest, spetsialistid  Päästeametist, Keskkonnaametist ning Eesti Kaitsetööstuse Liidu esindajad.

Kursuse instruktoriteks olid NATO Meditsiinikeskuse kompetentsikeskuses töötavad spetsialistid, kelle igapäevatööks on lisaks kursuste läbiviimisele ka radiatsioonialaste konsultatsioonide andmine ning radiatsioonisaastega erakorralistele juhtumitele reageerimine.

Neli päeva kestnud kursus oli esimene sellelaadne kursus, mis viidi läbi koostöös Ameerika Ühendriikide Energeetikaministeeriumi all asuva Riikliku Tuumaohutusameti terrorismi ja massihävitusrelvade leviku vastase võitluse osakonna, NATO Meditsiinikeskuse ja kursust korraldava riigiga.

Kaitseväe Akadeemia